Гравірування на пам’ятник

15.08.2020 https://ritual-monuments.com.ua/ua https://ritual-monuments.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/logo.svg Гравірування на пам’ятник Гравірування на пам’ятник
Найбільш популярне оформлення могили - гравірування на пам'ятники Львів. Цей метод нанесення малюнків і написів може застосовуватися на будь-якому камені. Чималу роль при цьому відіграє фон самого пам'ятника. Наприклад, малюнки, виконані на мармурі, відрізняються тьмяністю і зеленячкою, що виглядає не дуже красиво, оскільки розглянути написи буває досить важко. Однак майстри знайшли спосіб зробити такі зображення яскравіше - вони покривають їх професійними фарбами, а також сухозлітним золотом. Варто також відзначити, що гравірування на камені має різні варіації виконання.

Малюнки на пам'ятках

Надгробки можна оформляти, як завгодно. Однак картинка повинна відображати характер, рід діяльності або захоплення покійного. З її допомогою родичі намагаються увічнити свої почуття і переживання на камені, тому малюнок повинен бути все ж тематичним. Наприклад, сьогодні користуються попитом зображення палаючих або вимерлих свічок, квітів, ангелів, релігійної символіки, тварин, птахів і цілих композицій, так чи інакше пов'язаних з життям передчасно померлого. Вибір великий, тому перед оформленням пам'ятника варто ретельно продумати весь його дизайн, адже це останнє послання дорогій людині.

Види гравіювань для пам'ятників

Існує три методи створення малюнків на камені натурального походження. Який з них віддати перевагу - вирішує замовник, попередньо обговоривши всі нюанси з професійним гравірувальником. Кожен вид нанесення має свої переваги і недоліками. Основною відмінністю між ними виступає вартість роботи. Гравірування на пам'ятках буває таких видів:
  • Лазерна комп'ютерна;
  • Піскоструминна комп'ютерна;
  • Виконана художником вручну.
Сьогодні пам'ятники з граніту в Тернополі в основному оформляються за допомогою сучасних технологій, а тому відрізняються довговічністю і високою якістю виконання.

Гравірування на граніті піскоструєм

Цей вид гравіювання виконується за участю комп'ютера. Він вважається найдешевшим і легким способом створення малюнка. Піскоструй, як правило, використовується при роботі з нехитрими гравіруваннями. Цей метод хороший для виконання пейзажів, рослин, хрестів, свічок, орнаментів і ангелів. Мінус теж є - і це складності в промальовуванні витончених і точних деталей. Зобразити портрет таким способом дуже і дуже складно, таку роботу може осилити тільки професіонал з великим досвідом роботи. Тому для портретів найчастіше використовується ручне гравіювання. Малюнки на гранітних пам'ятниках з використанням піскоструя виконуються за допомогою передачі конкретного зображення з комп'ютера на різальний пристрій під назвою плоттер. Він вирізає спеціальний трафарет, який максимально точно передає обриси зображення. Після цього трафарет накладають на камінь і надійно закріплюють. У спеціальній камері поверхню обдувається кварцовим піском, в результаті чого механічно створюється малюнок через трафаретні отвори. Такі малюнки на пам'ятниках створюються шляхом глибокої вирубки, причому відбувається це швидко, а робота тримається століттями. Та й вартість її прийнятна.
Гравірування на пам’ятник

Лазерне гравіювання

Гравірування лазером на пам'ятках сьогодні дуже популярна, оскільки дає можливість створювати чіткі і красиві малюнки. Якщо потрібно оформити пам'ятник портретом, то це якраз той випадок. Зображення виходить максимально реалістичним. За допомогою лазерного гравірування можна втілити в життя на граніті навіть самі незвичайні побажання замовника. Варто зазначити, що цей спосіб підходить для будь-якого виду кам'яного покриття. Всі процеси повністю автоматизовані. Ескіз з комп'ютера переноситься прямо на лазер. Який тут же починає випалювати на камені отриманий малюнок. Картини виходять настільки чіткими, що їх можна сплутати зі звичайними цифровими фотографіями. Це одне з основних переваг такого виду гравіювання. Однак мінус теж є - невелика глибина вирубки. Незважаючи на високу якість зображення, з часом малюнок почне стиратися, поки не зникне остаточно. Саме тому ручне гравіювання вважається найкращим способом увічнити своє послання на пам'ятнику.

Гравірування портрета

Малюнки на зворотному боці пам'ятника, як правило, прості і не займають багато місця, оскільки там ще пишуться вірші або прозові вираження. А ось на лицьовій стороні оформляються портрети покійних. Для того щоб одержати високу якість, застосовується ручне гравіювання. Тут все робить людина, без допомоги автоматизованого обладнання. Але до такого способу прибігають лише досвідчені різьбярі, особисто виїжджають на цвинтарі. Спочатку на поверхні каменя малюється ескіз, а потім здійснюється висвердлювання гравіювання спеціальним буром. Таким чином портрет виходить не тільки реалістичним, але і об'ємним. Майстер без праці створить на кам'яному «полотні» півтони і тіні. Звичайно, все буде залежати від його віртуозності. Природно, і тут не обійшлося без мінусів. Така робота займе досить багато часу, та й коштувати вона буде не дешево. Але варто зазначити, що портрет, виконаний вручну, збережеться набагато довше, оскільки інструмент різьбяра проникає в матеріал набагато глибше, ніж лазер. Замовивши класичну гравіювання, ви можете бути впевнені в її високій якості і довговічності.

Кольорове гравірування

Нерідко на мармурових і гранітних пам'ятниках можна побачити кольорові зображення і написи. Такі надгробки відрізняються обсягом і вишуканим зовнішнім виглядом. Природно, в чорно-білому кольорі такого ефекту домогтися неможливо. Таким працею займаються виключно талановиті художники, у яких є найсучасніші матеріали і інструменти. Спочатку створюється звичайний портрет, який згодом покривають спеціальними барвниками. Вони мають відмінну поглинання і досить стійкі до агресивного навколишнього середовища. Однак кольорові зображення після п'яти років стануть бліднуть, але їх можна заново відреставрувати, хоча це і затратно. У будь-якому випадку останнє слово за замовником - саме він вибирає той чи інший спосіб гравіювання. Виходячи зі своїх побажань і фінансових можливостей.