Як оформити могилу на кладовищі

15.08.2020 https://ritual-monuments.com.ua/ua https://ritual-monuments.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/logo.svg Як оформити могилу на кладовищі Як оформити могилу на кладовищі
Оформлення могил, поліпшення і підтримка їх зовнішнього вигляду є не просто повсякденному традицією. В першу чергу - це данина пам'яті рідній людині. Саме тому родичі і близькі часто підходять до цього питання дуже відповідально. Існує безліч варіантів впорядкування місць поховання та найпоширеніші з них представлені в статті.

Варіанти облагородження могил

Роботи з оформлення складаються з цілого ряду заходів, перший з яких - установка пам'ятника. Однак, ці дії зазвичай починають не раніше, ніж через рік після поховання, оскільки грунту потрібно просісти і зміцнитися. В іншому випадку, пам'ятник може покоситися або впасти. З плином часу, можна приступати до оформлення могили. До найпоширеніших варіантів відносять:
 1. Установку бетонних плит під пам'ятники Дубно - такий спосіб має безліч плюсів, серед яких невисока вартість, практичність і естетичний вигляд, захист від проростання трави, тривалий термін експлуатації, а також швидкий і нескладний монтаж. Однак, є і недоліки: через велику вагу плит (в середньому від 100 до 150 кг) може знадобитися спецтехніка для транспортування і установки. Додатково, цей варіант не годиться для місць поховань з нестандартними розмірами.
 2. Облицювання гранітними плитами - найестетичніший і дорогий спосіб прикраси. Крім розкішного зовнішнього вигляду, таке оформлення пам'ятників володіє довговічністю і підійде для будь-яких розмірів ділянки. Є й недоліки, до яких відноситься висока вартість матеріалу і тривала установка.
 3. Насипання мармуровою крихтою - такий варіант не тільки здатний надати акуратний і естетичний зовнішній вигляд, але і перешкоджає просочуванню вологи в грунт, а також змиває бруд. За мармурової крихти можна прийти на місце спочинку людини в будь-яку негоду.
 4. Штучну траву - найпростіший і недорогий спосіб декору. Але, незважаючи на низьку вартість і швидкий монтаж, цей спосіб дозволяє значно поліпшити зовнішній вигляд поховання.
 5. Лавку і столик - розміри ділянки не завжди дозволяють розмістити ці вироби. Однак, якщо місця достатньо, стіл і лава дозволять провести більше часу біля могили.
 6. Гранітні (мармурові) вази - дають можливість не тільки прикрасити могилу і надати їй презентабельний зовнішній вигляд, а й виступають в якості ємності для букетів. Додатковою перевагою такого оформлення є його невисока вартість.
 7. Тротуарну плитку - добре підходить для місць поховання з нестандартними розмірами. Крім цього, на відміну від плити, тріснуті плитки набагато легше і дешевше замінити на нові. З мінусів відзначається їх висока вартість, низька швидкість монтажу і можливість провалів грунту, а значить, перекосу плитки.
Як оформити могилу на кладовищі

Як оформити огорожі для могили

До одних з найважливіших елементів оформлення місць поховання відноситься огорожа для могили. Вона не тільки надає їй доглянутий зовнішній вигляд, але і дозволяє усамітнитися на кладовищі під час візиту, а також захищає від випадкового ходіння сторонніх. Такі вироби мають кілька видів, залежно від матеріалу виготовлення:
 • металеві - відрізняються оптимальним поєднанням «ціна-якість». Характеризуються високою міцністю, стійкістю до дії клімату, презентабельним зовнішнім виглядом і тривалим терміном експлуатації. Особливою естетичною привабливістю відрізняються ковані огорожі, які можуть бути виконані за індивідуальним дизайном;
 • гранітні - користуються високою популярністю, оскільки мають тривалий термін служби, міцність, великий асортимент доступних форм і розмірів, а також стриманий і строгий дизайн;
 • бетонні - такі огорожі для могил підходять для невеликих кладовищ, але, незважаючи на невисоку вартість, застосовуються досить рідко. Це пояснюється не тривалим терміном експлуатації - не більше 15 років.
Також, всі огорожі на цвинтарі повинні відповідати деяким вимогам:
 • не перекривати доступ до сусідніх ділянок;
 • поєднуватися за зовнішнім виглядом із загальною композицією комплексу;
 • не закривати пам'ятник;
 • не мати виступаючих елементів.

Які квіти підійдуть для оформлення могил

Переймаючись питанням, як оформити могилу на кладовищі, багато зупиняють свій вибір на квітниках. До найпопулярніших рослинам, які ідеально підходять для місць поховання, відносять:
 • барвінок - вічнозелена, невисока рослина, яка, розростаючись, ефектно стелиться по землі. Відрізняється невибагливістю у догляді;
 • іриси - а саме північні сорти, що зберігають прекрасні зовнішній вигляд без постійного поливу;
 • крокуси - багаторічні солнцелюбні рослини, період цвітіння яких припадає на кінець літо-середину осені;
 • дідик - його декоративні види відрізняються красивою, блідо-сріблястим листям і ефектним зовнішнім виглядом.
Додатково, по периметру ділянки допускається посадити невеликі чагарники або дерева. Наприклад, красиво виглядатиме папороть, кущі бузку, карликові сорти хвойних.

Рекомендації з оформлення могил своїми руками

Оформляючи місце поховання самостійно, слід пам'ятати, що всі елементи повинні виглядати гармонійно і поєднуватися один з одним. Так, заздалегідь рекомендується:
 • скласти список всіх витратних матеріалів та необхідного обладнання, інструменту для робіт;
 • визначитися з бюджетом і вибрати варіант облаштування (плитка, мармурова крихта, гранітна плита, штучна трава та інше);
 • не поспішати - незважаючи на бажання швидше привести все в належний вигляд, слід пам'ятати про просідання грунту, яка призведе до перекосів елементів оформлення.
Додатково, уникнути зайвих неприємностей дозволить попереднє ознайомлення з правилами самого кладовища. Наприклад, у багатьох комплексах встановлюється обмеження на висоту пам'ятника (до 1,5 м) і висоту огорожі на пам'ятники в Мукачево (до 1 м). Такий підхід дозволить усунути ризик знесення обраних елементів поховання і уберегтися від нових розладів.