Вірші на пам’ятник померлим

15.08.2020 https://ritual-monuments.com.ua/ua https://ritual-monuments.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/logo.svg Вірші на пам’ятник померлим Вірші на пам’ятник померлим
Епітафія являє собою могильний напис, своєрідну останню промову, яка відображена на камені за допомогою гравіювання. Буквально з грецького слово «епітафія» перекладається так: «епі» означає «над», а «тафос» - це могила. Який прийшов із Стародавньої Греції назва поширилася по всьому світу. Сьогодні великий попит мають послуги професійного гравера. Як правило, найоригінальніші епітафії виконують майстри вищого класу. На пам'ятниках найчастіше зображуються портрети покійних, дати їх народження та смерті, а також красиві прощальні слова, які родичі намагаються на століття відобразити за допомогою написання їх на надгробку. Але звідки з'явився цей звичай звертатися до померлих таким способом?

Види надгробних написів

Ще в давні часи греки оформляли епітафіями могильні камені своїх предків. Ці написи могли містити в собі всього пару прозові рядків, а могли і складатися з цілих чотиривіршів, які добре відбивали характерні риси покійного при житті, а також його досягнення. Вірші на пам'ятнику символізували підсумок ще одного прожитого життя. Такі послання служили для підбадьорювання близьких, які залишилися на Землі жити і тужити про померлого. Ще в XVI столітті з'явилися перші авторські надгробні написи. І вже через два століття мистецтво написання епітафій досягло свого розквіту. Як правило, тоді таким чином оформлялися виключно аристократичні могили. Майстри того часу дуже добре знали свою роботу і володіли навичками гравірування. Навіть сьогодні їх сліди доходять до нас в різних віршах і прощальних словах на старовинних пам'ятках. Сьогодні ж з розвитком технічного прогресу епітафії в віршах і прозі досягли небувалої віртуозності. Написи на граніті і мармурі виконуються не тільки вручну, але і за допомогою лазерних установок. Результат виглядає настільки реалістичним, що його можна сміливо прирівнювати до твору мистецтва.

Епітафії на пам'ятник зі змістом

Основним призначенням епітафії є ​​увічнення останньої данини поваги покійному. Ці слова, швидше за все, більше потрібні для тих, хто залишився сумувати. Вони допомагають людям висловити свій біль, швидше впоратися з почуттям порожнечі і змиритися з втратою. Як правило, потрібні фрази придумують родичі, і це правильно. Хто як не вони краще за всіх знали покійного? Найчастіше, звичайно, вірші на надгробні пам'ятники в Коломиї померлим вибирають з уже наявних варіантів, однак буде краще, якщо близькі самі придумають хоча б пару рядків, які вони хотіли б сказати передчасно покійному за життя. У практиці ритуальних агентств нерідкі й такі випадки, коли людина, ще будучи живим і повним сил, замовляє для свого надгробка епітафію, причому текст замовник теж надає авторський.
Вірші на пам’ятник померлим
Що стосується змісту тексту, то він може бути абсолютно різним. Це може бути вираз подяки, захоплення, любові, прощання, скорботи і так далі. Природно, епітафії є ​​ліричними і задушевними. Читаючи їх, розумієш, наскільки світлим і прекрасним був померлий чоловік. І це правильно, адже про покійних прийнято говорити тільки хороше, щоб шлях їх на тому світі був легким. Особливо слід виділити епітафії, в яких закладено великий сенс, зрозуміти який часто під силу тільки тим людям, які особисто знали покійного. Як правило, такі написи віщають про щось сокровенне, а іноді вони стають своєрідним зверненням до всього світу.

Види епітафій на пам'ятник

Варто зазначити, що літературні епітафії писали такі великі майстри пера, як Пушкін, Жуковський, Державін і багато інших. Різновидів надгробних написів буває багато, і ось деякі з них:
  • Короткі авторські вислови;
  • Епітафії на пам'ятник у віршах;
  • Цитати великих людей;
  • Витяги з релігійної літератури;
  • Афоризми;
  • Поетичні твори.
Крім того, епітафії відрізняються в залежності від того, кому саме вони присвячені. Наприклад, вірші на пам'ятники в Надвірна тату, як правило, бувають суворими і лаконічними. Вони показують, яким батько був сильним і мужнім чоловіком. А ось епітафії мамі в основному пишуть в більш м'якій формі, вони показують ніжність і любов тих, хто залишився сумувати за найближчій людині на землі.

Як оформляють епітафії на пам'ятник

Оформлення надмогильних написів замовляють у професійних граверів. Самі букви можна вибити на кам'яному постаменті, але також можна розмістити їх на спеціальній ритуальної табличці, яка надійно кріпиться потім до пам'ятника. Варто також визначитися з розміром і шрифтом букв, розрахувати відстань між символами і цілими словами. Крім того, слід подумати над тим, з якого боку надгробки розміщувати епітафію: з лицьового або задньої? Адже якщо це вірш, то доцільно написати його із зворотного боку пам'ятника, оскільки попереду в основному знаходяться портрет і роки життя покійного. Існує відмінність і в кольорі букв - їх можна виконати або чорно-білими, або вдатися до декорування позолотою. Сьогодні користуються популярністю такі шрифти: східний, староруських, курсив і академічний. Головне, щоб напис легко читалася і виглядала гармонійно на загальному тлі постаменту. Можна також оформити її зображенням витких рослин, що теж виглядає ефектно. Також варто згадати про те, що замовники нерідко зупиняють свій вибір на бронзових буквах. Такі символи оригінально виглядають і на світлих пам'ятках, і на темних. Найбільш естетично виглядають бронзові написи, що складаються з однієї або двох рядків - це просто, строго і без надмірностей. При необхідності майстри-гравери можуть виїхати прямо на кладовищі, щоб за місцем вже визначитися з усіма параметрами епітафії і узгодити всі нюанси з замовником. Варто довіряти тільки перевіреним компаніям, які займаються наданням ритуальних послуг, адже надгробний напис - це останнє «прощай», яке ви можете сказати передчасно пішов близькій людині.